Miben állunk rendelkezésre? Keresztelés

A keresztség egy Egyház első és legalapvetőbb szentsége, az összes többi szentség felvételének a feltétele. A keresztségben, ahogy a szóból következik, krisztusivá válunk, azaz Isten gyermekévé leszünk. Mivel a keresztség szövetség Istennel, ezért az embernek "igent" kell rá mondania. Gyermekkereszteléskor a szülők vagy a nagyszülők vallják meg a hitet a gyermek helyett ezért legalább az egyik szülőnek vagy nagyszülőnek kell kérnie a keresztség szentségét; ígéretet téve, hogy vállalja a gyermek keresztény nevelését. Az ember a kereszteléssel lesz az Egyház tagja bekerül az adott Plébánia kereszteltek anyakönyvébe is, melyről a későbbiekben más szentség kiszolgáltatásakor igazolást kell kiállítanunk. A keresztelés kiszolgáltatása teljesen ingyenes.
Ha szeretné kérni Ön számára, vagy kiskorú gyermeke számára a szentkeresztséget, kérem töltse ki az alábbi adatlapot!

Kérjük, töltse ki az alábbi adatokat!

A kitöltő személy adatai (amennyiben a keresztelendő kiskorú, úgy kérjük a szülők elérhetőségeit megadni)

Vezetékneve *

Születés helye
Származási hely
Lakóhelye:
A szülők milyen kapcsolatban élnek?

Keresztség kiszolgáltatásának helye ideje

Település
Egyéb település
A keresztelés temploma
Keresztelés kérelmezett időpontja
Keresztelendő védőszentje
Ünnepe
Keresztelési engedély feltöltése

A keresztelendő keresztszüleinek adatai

Van-e keresztszülő?

Az alábbi lehetőségek közül válassza ki a visszaigazolás módját
Jelen űrlap “BEKÜLDÉS”-ével elfogadom és hozzájárulok, hogy az általam igényelt szolgáltatásokkal kapcsolatban átadott saját és hozzátartozóm személyes adatait a Plébániaablak zárt rendszerében kezelje, a GDPR alapján biztonságosan tárolja és az igényelt folyamatokhoz, szolgáltatásokhoz, megrendeléshez kapcsolódó katolikus egyházi, állami hatósági és nem hatósági eljárások során a katolikus egyháznak és eljáró hatóságoknak, szervezeteknek az igénnyel / megbízással / meghatalmazással kapcsolatos ügyintézésre átadja. Az általános adatvédelmi tájékoztatót (ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ) elolvastam és elfogadom. Jelen jóváhagyásom írásban megküldött egyoldalú nyilatkozatommal bármikor visszavonhatom.
Minta Római Katolikus Plébánia Hivatal
1111 Budapest, Teszt István tér. 1.
Tel: +11-22/333-444

Munkatársak, személyes elérhetőségek
Plébános: Név, telefonszám.....
Káplán:
Kisegítő lelkész:
Állandó diakónus:
Irodista:

Internetes elérhetőség
Honlap:

Hivatali idő a személyes ügyintézésre (munkanapokon)
Hétfő: 14.00-16.00
Kedd-szerda: 8.30-12.00,14.00-16.00
Csütörtök: Zárva
Péntek: 8.30-12.00
Szombat-vasárnap: Zárva

Hivatali időn kívül, csak előzetes bejelentkezéssel tudunk hivatali ügyeket intézni! Súlyos beteg ellátása bármikor kérhető a fenti elérhetőségeken!

Illetékesség

Weblap címek:

Az oldal használatához a következő, naprakészen frissített böngészők letöltését javasoljuk